6 945 aktuálních nabídek
od 283 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč/měsíc)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Liberec
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Byty k pronájmu Liberec

Aktuálně se zde cena bytů na pronájem pohybuje od několika tisíc Kč do 35 000 Kč

Ceny bytů v okrese Liberec

Cena bytů k pronájmu v okrese Liberec se momentálně pohybuje od několika tisíc Kč za měsíc do 35 000 Kč za měsíc.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty na pronájem v okrese Liberec.

Jaké jsou byty k pronájmu v okrese Liberec?

Na trhu v Liberci jsou v současné době nejpočetnější byty 1+1 (9) v cenách od 6 000 Kč, následují byty 3+kk (9) od 17 000 Kč, byty 2+kk (8) od 6 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (8) od 7 500 Kč, byty 2+1 (6) od 12 000 Kč, byty 3+1 (4) od 14 000 Kč, byty 4+kk (1) od 35 000 Kč a byty 4+1 (1) od 17 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Pronájem bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je k pronájmu v okrese Liberec, je byt za cenu 18 000 Kč za měsíc , který má obytnou plochu 152 m2.

Lokality bytů na pronájem

V okrese Liberec nabízíme byty v celkem 5 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Pronájem bytů v Liberci (42), Pronájem bytů ve Frýdlantě (1), Pronájem bytů v Bílém Kostele nad Nisou (1), Pronájem bytů v Chrastavě (1), Pronájem bytů v Paceřicích (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Liberec sousedí 4 okresy, můžete tedy rozšířit hledání o okres Jablonec nad Nisou, Semily, Mladá Boleslav a Česká Lípa.

Jak vybrat byt na pronájem podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: klidná část obce (16), centrum (8), sídliště (2), rušná část obce (2), okraj obce (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (11). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu na pronájem, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Liberci s garáží (1) nebo byty v Liberci s parkovacím stáním (1).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (16) a 2. patře (11), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (10). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí. Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Liberec k pronájmu byty v bezvadném stavu (25), novostavby (9), v dobrém stavu (7), po rekonstrukci (5).

Nájem bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Liberec nabízejí nejčastěji zděné byty (15). V nabídce na pronájem jsou také jiné byty (6), skeletonové byty, panelové byty (4), montované byty (1) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Dražby a aukce bytů v okrese Liberec

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v okrese Liberec také k dispozici 2 byty v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v okrese Liberec dle inzerenta:

V Liberci a okolí pochází 45 bytů z nabídky realitních kanceláří a 1 byt je nabízený bez realitky. Nejčastěji zde byty na pronájem inzerují tyto realitky: KVP reality servis s.r.o. (9), RE/MAX Gold (5), EVROPA realitní kancelář LIBEREC (4), RELIA s.r.o. (4), M&M reality holding a.s. (4), Reality 11 (4), REALITY - BYTY Černý, s.r.o. (3), Kamil Brabec / RK Bydlení Brabec (3), PATRIA REALITY s.r.o. (2) a C-M PrimaReal, s.r.o. (2). Další byt je nabízený přímo od majitele bez realitky.

Pronájem bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt k pronájmu v okrese Liberec?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt k pronájmu v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Liberec 8 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Liberci?

V okrese Liberec působí 226 realitních makléřů, spadajících pod 93 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Molík reality s.r.o Most, reality p3d s.r.o. - člen DRK ČR Česká Lípa, EU-Grand REALITY Varnsdorf, Lucie Walterová - Hypoteam Ústí nad Labem, RELIA s.r.o. Liberec a LILAN s.r.o. Česká Lípa.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Liberec

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Michaela Makovcová, Ivana Sychrová, Aleš Vlček, Sůrová Lenka, Iva Can-Löfflerová, Robert Táborský, Ing. Kateřina Táborská, Petr Šmákal, Marika Jonová a Petr Michal.

Nejvíce nemovitostí v okolí Liberce nabízí (46). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Pronájem bytu 3+kk, 92m2, Liberec - Liberec V-Kristiánov, Tyršova

CENTURY 21 Česká republika

Nabízíme exkluzivně k dlouhodobému pronájmu kompletně zrekonstruovaný byt 3+kk o podlahové ploše 93 m2 s parkováním. Byt se nachází ve 3. NP cihlového domu v centru Liberce, v ulici Tyršova. Orientace bytu je převážně na JZ. Topení je elektrickými…

Pronájem bytu 2+kk, 60m2, Liberec - Liberec I-Staré Město, Údolní 903/7

PATRIA REALITY nabízí pronájem pěkného, prostorného bytu 2+kk (60 m2) se samostatným vstupem, Liberec - Staré Město, ulice Údolní, přízemí vily u horních kasáren. Velice klidné místo…

Pronájem bytu 2+kk, 94m2, Liberec - Liberec II-Nové Město, Pražská

Reality11 vám ve výhradním zastoupení zprostředkují pronájem mezonetové bytové jednotky 2+kk, o celkové ploše včetně příslušenství 94.45 m2 v centru krajského města Liberec, ul. Pražská. Celý dům prošel před cca 12 lety generální rekonstrukcí, kde mimo jiných…

Pronájem bytu 2+kk, 67m2, Liberec - Liberec III-Jeřáb, Kladenská

Reality 11 Vám zprostředkují v nově vzniklém projektu v samém centru Liberce, Oáza v centru podnájem bytové jednotky 2+kk. Jedná se o zcela nové byty v Liberci na \"Rybníčku\" naproti krajskému úřadu, kde je zaručena maximální občanská vybavenost, dostupnost…

Pronájem bytu 2+kk, 56m2, Liberec - Liberec III-Jeřáb, U Nisy

Reality 11 Vám zprostředkují v nově vzniklém projektu k bydlení v dolním centru Liberce, v blízkosti Krajského úřadu, centra Babylon a OC Forum pronájem bytové jednotky 2+kk s balkonem a celkovou plochou 56 m2. Jednotka se nachází ve 3.patře…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 32m2, Liberec - Liberec III-Jeřáb, Kladenská

Reality 11 Vám zprostředkují v nově vzniklém projektu k bydlení v dolním centru Liberce, v blízkosti Krajského úřadu, centra Babylon a OC Forum pronájem bytové jednotky 1+kk s balkonem a celkovou plochou 32,10 m2. Jednotka se nachází ve 3.NP…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 28m2, Liberec - Liberec XXX-Vratislavice nad Nisou, U Sila

KVP reality servis s.r.o.

Pronájem nového bytu 1+kk v Liberci, ul. U Sila k dispozici ihned. Byt o výměře 28 m2 se nachází v 1.NP zděného bytového domu po kompletní rekonstrukci. V bytě kuchyňská linka s vestavěnými spotřebiči (sklokeramická varná deska, horkovzdušná…

Pronájem bytu 1+1, 46m2, Liberec, Dr. Milady Horákové

Nabízíme k pronájmu prostorný byt 1+1 v Liberci o celkové výměře 46m2 s okny do dvora. Byt se nachází v přízemí bytového domu v centru Liberce. Byt je po hezké, kompletní rekonstrukci, na podlaze vinylové podlahy. Kuchyň je nová, moderní. V koupelně je…

Pronájem bytu 1+1, 57m2, Paceřice - Husa

ERS reality eu s.r.o.

Pronájem bytu o dispozici 1+1 v druhém patře bytového domu, v klidné části osady Husa v obci Paceřice. Strategicky vynikající místo pro lidi pracující jak v Turnově (7 minut jízdy autem), tak v Liberci (20 minut jízdy autem), i v Jablonci nad Nisou (15 minut…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 33m2, Liberec - Liberec VII-Horní Růžodol, Jeronýmova

Kamil Brabec / RK Bydlení Brabec

Pronájem bytu v ul. Jeronýmova, Liberec, v žádané lokalitě TIPSPORT arény, o velikosti 1+kk, 33 m2, s balkónem s výhledem na Ještěd. Byt má koupelnu s vanou. Je vybaven kuchyňskou linkou s elektrickým sporákem, digestoří. Je umístěn ve 2.…

Pronájem bytu 1+1, 32m2, Liberec, Gagarinova

Pronájem bytu 1+1 ve vyhledávané lokalitě Liberec Gagarinova. Byt prošel v roce 2021 kompletní renovací. Součástí bytu je touba, varná deska, malá lednice, jídelní stůl , skříň. K bytu lze pronajmout balkón v mezipatře. Pouze vážní, slušní a pracující zájemci. Nájem je 8500…

Pronájem bytu 2+1, 75m2, Liberec - Liberec VII-Horní Růžodol, Ještědská

Reality Jomrich

Jedná se o slunný prostorný byt s neprůchozími místnostmi, který je umístěn ve 2.NP. bytového domu bez výtahu. Byt splňuje vyšší nároky na bydlení, jsou v něm použity nadstandardní materiály, má vlastní plynové vytápění kombinovaným kotlem na plyn, plastová okna…

Pronájem bytu 3+kk, 89m2, Liberec - Liberec XV-Starý Harcov, Jizerská 931

PATRIA REALITY nabízí pronájem hezkého a prostorného bytu 3+kk s balkonem, 88,8 m2, v 2.NP nízkopodlažního nového domu (pouze 6 bytů), ulice Jizerská, Liberec – Starý Harcov. Krásné místo s výhledem do lesa, 5 minut od centra a 10 minut…

Pronájem bytu 1+1, 32m2, Liberec - Liberec VI-Rochlice, Maršíkova

RELIA s.r.o.

Nabízíme k pronájmu vybavený byt 1+1 o výměře 32 m2 ve 2.NP cihlového domu v ulici Maršíkova. Byt prošel rekonstrukcí - plastová okna, koupelna, WC, podlahy, štuky, je nově bíle vymalován a vybaven nábytkem, dle fotodokumentace. Byt disponuje vstupní…

Pronájem bytu 1+1, 43m2, Chrastava, Střelecký vrch

Nabízíme k pronájmu byt o velikosti 1+1, který se nachází v Chrastavě, ulice Střelecký vrch. Bytová jednotka je umístěna ve druhém patře panelového domu bez výtahu. Dispozice: předsíň, koupelna s toaletou, obytná kuchyně, ložnice. Byt je po částečné rekonstrukci a je…

Pronájem bytu 2+1, 75m2, Liberec - Liberec III-Jeřáb, Krkonošská

Prostorný, zrekonstruovaný, atypicky řešený byt s praktickou komorou.Byt je umístěn v 3. NP. bytového domu. Dům s krásnou, udržovanou zahradou, kterou lze využívat, se nachází ve velmi dobře dostupné lokalitě - zastávka tramvaje u domu, pravidelné spojení směr centrum…

Pronájem bytu 1+1, 37m2, Liberec - Liberec VII-Horní Růžodol, 28. října

Nabízíme exkluzivně k pronájmu byt o velikosti 1+1 - 37 m2 v Liberci, ulice 28. října. Bytová jednotka je umístěna v druhém patře činžovního domu. Dispozice: vstupní chodba, obývací pokoj, kuchyně, koupelna s toaletou. Vytápění a teplá voda pomocí…

Pronájem bytu 3+1, 76m2, Bílý Kostel nad Nisou

Nabízíme k pronájmu byt 3+1 ve výměře 76m2 v Bílém Kostele nad Nisou. Nachází se ve zděném třípodlažním domě, který je zateplený a má nová plastová okna. V bytě je prostorná kuchyňská linka s lednicí, plynovým sporákem a troubou. V předsíni je…

Pronájem bytu 2+kk, 49m2, Liberec - Liberec I-Staré Město, Lužická

KUZO Partners s.r.o.

Nabízíme pronájem nadstandardního bytu 2+KK (49m2) ve 3. patře nízkonákladové novostavby malého bytového domu v Liberci I – Staré Město v ulici Lužická. Byt se nachází v klidné lokalitě s vynikající docházkovou dostupností do centra města. Městský bazén,…

Pronájem bytu 3+1, 67m2, Liberec - Liberec V-Kristiánov, Aloisina výšina

RELIA s.r.o.

Tímto Vám exkluzivně nabízím k pronájmu byt o velikosti 3+1 s lodžií, umístěný ve čtyřpodlažním cihlovém domě, v předposledním patře s úžasným výhledem. Samotný byt sestává ze zádveří, kde je skříň a dostatek místa pro odložení kabátů a bot, obývacího…


TOPlist TOPlist